Niedziela 20-2017a Drukuj
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
sobota, 19 sierpnia 2017 12:27

Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry..”

argaiv1429

1.W dniu dzisiejszym: - msze św. o g. 8.00, 11.00, 18.00

Dzisiaj Parafialne Caritas zbiera do puszki na  zeszyty i przybory szkolne dla dzieci w szkole z rodzin ubogich..  Przybory szkolne  do końca sierpnia br. można złożyć do koszyczka  w kościele. Bóg zapłać

LGIŃ – odpust ku czci św. Bartłomiej o g. 12.00 – jesteśmy zaproszeni.

2. Intencje mszalne i intencje mszalne – strona parafialna www.parafia.szlichtyngowa.pl

3. Misyjny apel do kierowców o pomoc na środki transportu dla misjonarzy - 1 gr. za przejechany kilometr. Pomagajmy misjom

4. Bóg zapłać za:  ofiary na tacę, wpłaty na konto  odbudowy,  sprzątającym kościół.

5. Wszystkim Miłym Parafianom i Gościom życzę wiele łask i błogosławieństw Bożych.

6. Polecam  prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego

7 W sobotę przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej połączona z głównymi obchodami 300-lecia koronacji obrazu  Matki Bożej Królowej Polski. Biskupi  polscy wraz z ojcami paulinami zapraszają do udziału w tych uroczystościach jubileuszowych. Msza św. z udziałem Episkopatu Polski oraz władz państwowych zostanie o g. 11.00.  Duchowo łączymy się z Jasną Górą i prosimy Jasnogórską Panią o wyproszenie u swego Syna   potrzebnych nam łask,

Msze św.:

Szlichtyngowa o g. 9.00 i 18.00

Zamysłów o g. 19.00

Dryżyna – dożynkowa o g. 18.00

SIEDLNICA –  dożynki Gminne od g. 14.00 – msza polowa na boisku, jesteśmy zaproszeni

We Wrocławiu 26.08.br. –sobota – w kaplicy u Sióstr Elżbietanek  o g. 10.00 będzie miała miejsce uroczystość Ślubów Wieczystych naszej parafianki siostry Racheli Pitura, której rodzice od niedawna mieszkają w Szlichtyngowej na Osiedlu pod Wiatrakiem

Uroczysta msza św. dziękczynna za dar powołania i złożenia Ślubów Wieczystych ( takie siostrzane prymicje) zostanie odprawiona w naszym kościele parafialnym w Szlichtyngowej  w niedzielę 27 sierpnia br. o g. 11.00 z udziałem zaproszonych księży i gości. Na tę parafialną uroczystość jesteśmy zaproszeni.  Modlitwie Parafian polecam siostrę Rachelę.

8. W przyszłą niedzielę: - 27.08

- Diecezjalna Pielgrzymka Pszczelarzy do Rokitna

- ŁUPICA – dożynki Powiatowo Gminne  od g. 12.00 – msza św. w kościele

 
 
Parafia Szlichtyngowa