Jalużna - 2013r. Print
Written by Ks. Proboszcz   
Monday, 11 February 2013 22:13
"Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, mni uczyniliście" - Chrystus

JAŁMUŻNA  WIELKOPOSTNA  2013

Wzorem lat ubiegłych, Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej przystąpiła do ogólnopolskiej Akcji „Jałmużna Wielkopostna”. Akcja ta polega na składaniu, przez okres Wielkiego Postu, ofiar pieniężnych do specjalnie przygotowanych na ten cel tekturowych skarbonek. Udział PZC w Akcji jest dobrowolny. Niewątpliwym atutem Akcji jest fakt, iż jest to Akcja promowana w skali ogólnokrajowej przez Caritas Polska. Skarbonki przekazane zostaną zainteresowanym Parafialnym Zespołom Caritas, które brały już udział w Akcji w latach ubiegłych oraz tym które chcą się do niej przyłączyć. Ofiary zebrane podczas akcji w 90 procentach pozostają do dyspozycji PZC,10 procent prosimy o przekazanie do Caritas Diecezjalnej wraz z krótkim podsumowaniem Akcji. Sugerujemy, aby zebrane w ten sposób środki przeznaczyć na pokrycie kosztów związanych z pomocą dla osób starszych i dzieci.

Hasło tegorocznej akcji to: „Wiara działająca w miłości”. Uczestniczące w dziele dzieci i młodzież, rezygnując w okresie Wielkiego Postu z drobnych przyjemności, odkładają zaoszczędzone pieniądze do skarbonek Caritas oraz biorą udział w katechezach na temat sytuacji ludzi biednych i potrzebujących pomocy. Po zakończeniu akcji zebrane fundusze przeznaczone są również na cele Szkolnych Kół Caritas. W tym roku zapraszamy również to zebrania funduszy, które umożliwią członkom SKC wyjazd na Ogólnopolski Zjazd Szkolnych Kół Caritas. Zjazd odbędzie się w czerwcu w Gnieźnie.

Oprócz wymiaru materialnego, Jałmużna Wielkopostna ma także wymiar edukacyjny i formacyjny. Ma ona wychowywać młodych ludzi do gotowości dzielenia się dobrami materialnymi, ale również swoimi talentami, zdolnościami i doświadczeniami. W tym celu razem ze skarbonkami zostały dostarczone do parafii konspekty katechez związane tematycznie z akcją, a także plakaty promujące akcje. W akcję włączyło się już ponad 10 szkół z całej diecezji. Jeśli jesteście zainteresowani wzięciem udziału w tej akcji proszę o informację ile skarbonek chcecie zamówić dla własnych szkół. Zgłoszenia dla SKC przyjmowane są pod numerem Tel. 600986494 lub na adres mailowy: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it . Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 15 lutego!

Pani Sylwia Grzyb; This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ; (68) 415 2001 lub 600-990-394

 
 
Parafia Szlichtyngowa