Niedziela WP 2017 - 2a Drukuj
sobota, 11 marca 2017 21:13

" To jest mój Syn wybrany, Jego słuchajcie”...

Bóg bogaty w miłosierdzie w Jezusie Chrystusie wyzwolił nas od śmierci grzechu

i przywrócił do życia łaski przez sakramentalną spowiedź wielkanocną.

Źródłem tego nowego życia jest Chrystus Eucharystyczny, z którym się spotykamy

we Mszy św., a który pragnie przemiany naszych serc. On daje nam moc  czynienia dobra i pozwala zbliżać się do tronu łaski.. Otwórzmy nasze  serca dla Chrystusa i razem z Apostołami  mówmy:” Panie dobrze nam tu być”. Prośmy gorąco o przemianę naszych ser, zwłaszcza, że w tym pomóc mają nam tegoroczne rekolekcje..

1. W dniu dzisiejszym – 12 marca:

- dziś rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne. Wygłosi je Ojciec  Augustyn-  Franciszkanin ze Wschowy , którego bardzo serdecznie  witamy w naszej wspólnocie parafialnej  i życzymy obfitych łask  Bożych.

Plan rekolekcji wisi również w gablocie bardzo serdecznie zachęcam do udziału w rekolekcjach.

- Koronka do Miłosierdzia Bożego – o g. 15.00

- Gorzkie Żale o g. 17.00

- zbiórka do puszki  na konto Odbudowy Kościoła

2. Wszystkich rekolekcjonistów  i spowiedników polecam Waszej modlitwie.

3. Modlitwom Czcigodnych Parafian  polecam sprawę beatyfikacji sług Bożych:  ks. bp Wilhelma Pluty, kardynała Stefana Wyszyńskiego,

4. Droga Krzyżowa:

Zamysłów: piątek  o g.16.00

Szlichtyngowa: piątek o g.16.30 dla wszystkich

5. Intencje mszalne. - patrz - gablotka i na parafialnej stronie - Link INTENCJE

6. Bóg zapłać za sprzątanie, ofiary, wpłaty na konto odbudowy

7. Zachęcam do wpisywania się do  parafialnej Księgi Trzeźwości

8. Zachęcam do składaniu ofiar do skarbonki JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA”.

9 Zachęcam do przemyślenia włączenia się w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego . Uroczyste włączenie  - 25 marca br..

10. Zachęcam do nabycia i  czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Niedzieli

11. Zbieramy na kwiaty i dekorację na święta wielkanocne. Po wioskach, jak zwykle, w Szlichtyngowej wrzucamy do skarbonki odpowiednio przygotowanej.

12. W przyszłą niedzielę, :

- zbiórka do puszki na cele misyjne

-o g. 11.00 msza św. z udziałem dzieci 1 komunijnych i ich rodziców.  Po mszy – spotkanie formacyjne.

13. Zachęcam do kupowania świecy na stół świąteczny. Zakup świecy to dar serca dla biednych zwłaszcza w Syrii, Aleppo

Apel Księdza Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego : http://diecezjazg.pl/bp-tadeusz-litynski-o-akcji-caritas-rodzina-rodzinie/

Szlichtyngowa, dn.12.03..2017r.

ks. Antoni Łatka