Niedziela WP 2017 - 3a Drukuj
sobota, 18 marca 2017 20:42

„Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia”....

1. W dniu dzisiejszym: -

- Gorzkie Żale o g. 17.00, po GŻ - msza św.

- modlitwą wspierajmy rekolekcjonistów

- dzisiaj zbiórka do puszki na pomoc dla misji

- o g. 11.00 msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do 1 komunii św. i ich rodzicami. Po mszy spotkanie formacyjne z rodzicami

- o g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia - zapraszamy

2. W minionym tygodniu  zakończyliśmy w naszej parafii doroczne rekolekcje wielkopostne. Frekwencja mogła być większa. Bóg zapłać wszystkim  którzy wzięli udział w rekolekcjach, a także za wszelką pomoc w  rekolekcjach.

Modlimy się za tych, którzy z lenistwa lub małej wiary nie wzięli udział w tych rekolekcjach i spowiedzi, aby nadchodzące święta mogli przeżywać pojednani z Bogiem i bliźnimi.

3. Jutro przypada uroczystość św. Józefa Patrona Rodzin. Msza św. rano o g. 9.00 i 17.00. Jesteśmy zaproszeni do Wschowy  do klasztoru Ojców Franciszkanów na odpust na g. 18.00

4.  Przez cały Wielki Post  będą  do puszek na ścianie  składamy  ofiary  JAŁMUŻNA  POSTNA. Jest to nasza ofiara na rzecz biednych. Część zebranej sumy parafia przekazuje do dyspozycji  Biskupa. Można zabrać skarbonkę , wypełnić ofiarami i przynieść w Wielki Piątek

5. Pamiętajmy o tradycyjnej zbiórce na kwiaty do Grobu Pańskiego, przed ławkami stoi puszka. Proszę Matki Różańcowe o włączenie się w zbiórkę na kwiaty.  W poszczególnych wioskach proszę zebrać od wszystkich mieszkańców.

6. Intencje mszalne - przeczytać

6. Msze w ciągu tygodnia o g.17.00 Doga Krzyżowa w piątek o g. 16.30

7. Zachęcam do nabywania świec na stół świąteczny wielkanocny. Jest to dar naszego serca dla poszkodowanych zwłaszcza rodzin w Syrii, gdzie trwa wojna  Ofiara 15zł, część  zostaje w Parafialnym Caritas

8. W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania NMP – i Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego na mszy o g. 9.00. Msza też o g. 17.00. W Zamysłowie o g. 10.00

9..   Dar 1% z podatku na rzecz  Organizacji Pożytku Publicznego:  OPP -CARITAS DIECEZJI ZIELONGÓRSKO-GORZOWSKIEJ,  KRS - 0000226818 lub z naszej Gminy  - VIRTUS, Wojtuś z Zamysłowa

10. Ekstremalna Droga Krzyżowa z Głogowa do  sanktuarium Maryjnego we Wieleniu. Trasa 44km w nocy. Więcej www.mikolajglogow.pl

11. W sobotę w godzinach popołudniowych spotkanie starszej młodzieży diecezjalnej dekanatów południowych z przejściem Drogi Krzyżowej do Głogowa.

12. W przyszłą niedzielę – o g. 11.00 msza św. z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

13. Wieści z Diecezji: http://diecezjazg.pl/komunikat-na-temat-nowego-okna-zycia-i-ekstremalnej-drogi-krzyzowej/

14. Zbiórka kandydatów do ministrantów: sobota g. 11.00 w kościele - zapraszam

15. POMAGAMY RODZINOM NABYWAJĄC ŚWIECE

Aktualność "Pomoc dla rodzin z Syrii"

Nasza Caritas przyłączyła się do akcji http://rodzinarodzinie.caritas.pl/. Od 1 lutego Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński za naszym pośrednictwem wspiera finansowo jedną z rodzin.
Jest to rodzina Anshel Bahdi Kanoo. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej akcji i wsparcia tych, którzy tego potrzebują najbardziej.

Anshel Bahdi Kanoo jest samotną kobietą. Ma 64 lata. Mieszka w Aleppo wraz z dwójką dorosłych dzieci Awadis 45 lat i Arivik 42lata. Jest biedna, bez źródeł dochodu. W wojnie straciła cały swój dobytek oraz dom. Potrzebuje żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebuje również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.

Jako Caritas  chcemy zaprosić wszystkich diecezjan by przyłączyli się do wspólnej akcji pomocy konkretnym rodzinom cierpiącym z powodu wojny w Aleppo. Możemy to uczynić dzięki Waszej pomocy i wsparciu, kupując świecę wielkanocną, z której cześć środków zostanie przekazana jako cegiełka naszej diecezji do Aleppo. O kolejnych "zaadoptowanych" rodzinach będziemy informować na stronie internetowej.

Można też pomóc wpłacając środki na konto.
BZ WBK S.A. II O. Zielona Góra 86 1090 1636 0000 0001 0345 9015
z dopiskiem -Syria Aleppo.

Pozyskane w ten sposób środki przeznaczymy na wsparcie kolejnych rodzin.
====================
16. XII OGÓLNOPOLSKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI CARITAS
W dniach 24-25 marca odbędzie się XII Ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem
„Tak, pomagam” w sklepach na terenie całej diecezji. Udział w akcji mogą wziąć
zarówno Parafialne Zespoły Caritas, jak i parafie, przy których nie istnieje PZC.
Zapraszamy Parafialne Zespoły Caritas oraz parafie do włączenia się do akcji, aby mieć
dary do przygotowania paczek świątecznych.
Waszej dobroci serca i ofiarności polecam  zbiórkę żywności w sklepach: p.Czajkowskiego, Chata Polska i GS-u (1)

==================================

PLAN CZUWANIA MODLITEWNEGO - 24 GODZIN DLA PANA

Inicjatywa Ojca św. Franciszka

24  marca – piątek

w KOŚCIELE  PARAFIALNYM: 15.00 - 21.00

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Godzina Miłosierdzia

16.00 – 16.30 - Adoracja

16.39 – Droga Krzyżowa

17. 30 – dzieci szkoły Im Jana Pawła II z rodzicami, dzieci idące do I Komunii św.

18.00  -  Gimnazjaliści – obowiązkowo kandydaci do bierzmowania

18.30 –  mieszkańcy Górczyny – wioski  i bloków

19.00 – mieszkańcy Wyszanowa

19.30  - mieszkańcy Osiedla pod Wiatrakiem

20.00 –  mieszkańcy Osiedla Leśnego i Puszczy

20.30 – 21.00 – Apel  Jasnogórski – wszyscy, kto może -   mieszkańcy Szlichtyngowej z pozostałych ulic.

Z A M Y S Ł Ó W - 16.00  - Droga Krzyżowa

Zachęcam bardzo do wzięcia udziału w  modlitewnym czuwaniu wszystkich Parafian i osoby u nas mieszkające.

Dzisiejszemu światu potrzebna jest nasza modlitwa.