Niedziela 18-2017a Drukuj
sobota, 05 sierpnia 2017 19:26

"To jest mój Syn umiłowany – Jego słuchajcie!" ...

1. W dniu dzisiejszym: święto Przemienienia Pańskiego

-na sumie o g. 11.00 – zmiana tajemnic różańcowych: Intencje

• Intencja ogólna Aby artyści naszych czasów poprzez dzieła swojego geniuszu pomagali wszystkim odkrywać piękno świata stworzonego..

- rozpoczyna się miesiąc abstynencji.

Biskupi Polscy apelują do wiernych o podejmowanie czynów trzeźwościowych:

"Od lat miesiąc sierpień jest przeżywany w Polsce jako miesiąc szczególnego wyczulenia na problemy trzeźwości narodu. Przywołujemy w tym roku pamięć heroicznych ofiar Powstania Warszawskiego w przekonaniu, że nowym wymogom służby Bogu i Polsce jest wola trzeźwego życia. Niech ta wola stanie się ekspiacją za wszelkie zło wynikające z negacji Bożego Prawa, a przez to niech stanie się darem dla Ojczyzny i Kościoła." /Okólnik nr 7/94 p.6/

2. Modlimy się  o pokój zwłaszcza w Ziemi Świętej

3. Parafia rozprowadza Cegiełki na odbudowę Katedry zniszczonej przez pożar . Dobroci serca powierzam tę sprawę Wiernym.

4. W sobotę 12 sierpnia br. ok. g. 19.00 – nauka dla rodziców i chrzestnych.

5. Na doroczny odpust do Grodowca - sanktuarium Maryjne Ziemi Głogowskiej na 15 sierpnia br. bardzo  serdecznie zaprasza ksiądz proboszcz . Uroczysta suma o g. 13.00

6. Intencje mszalne - codziennie msza św. o g. 18.00

7. Bóg zapłać za ofiary, wpłaty na konto odbudowy , sprzątanie kościoła.

8. Organizujemy wyjazd pielgrzymkowy na Jasną Górę  na 11/12.201 br. .Wyjazd w 11 sierpnia o g. 23.00. Powrót przewidziany jest 12 sierpnia -  ok. g. 21.00.  Są jeszcze miejsca. Koszt 60zł, wpłacamy przy zapisie. Jeżeli do środy nie będzie odpowiedniej ilości chętnych, pielgrzymkę ODWOŁAMY – pojawi się komunikat na naszej stronie Internetowej , na ruchomym pasku. Pieniądze zwrócimy.

Piesi pielgrzymi z naszej diecezji wschodzą na Jasną Górę 12 sierpnia ok. g. 11.00. Uroczysta msza św. na zakończenie pielgrzymek o g. 12.00, którą odprawi Ksiądz Biskup w otoczeniu księży pielgrzymów.

9. W przyszłą niedzielę tradycyjnie taca przeznaczona będzie na KUL i Instytut Filozoficzno- Teologiczny  w Zielonej Górze Katolicki.

10. Bóg zapłać za złożone ofiary, sprzątającym.

11. Polecam prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego i ciekawe artykułu.

12. Co dzieje się w naszej diecezji znajdziemy na stronie internetowej: https://diecezjazg.pl/

13. Modlitwą wspieramy pielgrzymów idących na Jasną Górę.

14. Zapowiedzi: 1- Karol RADOSZ, kawaler z Głogowa, par, św. Klemens i Paluna RELICH, panna z Wyszanowa

Błgosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów życzy

ks. Antoni Łatka