Niedziela 19-2017a Drukuj
sobota, 12 sierpnia 2017 09:27

"Ja jestem chlebem żywym… kto go pożywa ma życie wieczne” - Jezus

Dla Matki Bożej Wniebowziętej

1. W dniu dzisiejszym:

- o g. 15.00 – Godzina Miłosierdzia

2.. Ksiądz proboszcz z Grodowca zaprasza 13 sierpnia – niedziela -   na czuwanie Fatimskie od g. 19.00. Dojazd we własnym zakresie.

3. 14 sierpnia – niedziela -  przypada św. Maksymiliana Kolbego - patrona Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. W modlitwach za Jego pośrednictwem polecamy wszystkich mających problem alkoholowy.

Dzień śmierci 1985r. księdza ,  proboszcza  Szlichtyngowej Józefa Króla, pochowanego na miejscowym cmentarzu.

4. 15 sierpnia  Wniebowzięcie NMP

Msze św. w tym dniu o: 8.00, 11.00, 18.00.

Po mszach św. poświęcenie wieńców, ziół, kwiatów

- w Rokitnie -   ogólno diecezjalne dożynki i pielgrzymka rolników.

Uroczysta suma o g.12.00.

- w GRODOWCU w pobliskim sanktuarium Maryjnym - suma odpustowa zostanie

odprawiona o g.13.00, na którą bardzo serdecznie zaprasza ks. kustosz .

- przypada kolejna rocznica „Cudu nad Wisłą” i powstania Wojska Polskiego.

Ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na  pomoc w remontach uboższych parafii.

5. 16 sierpnia – imieniny obchodzi ksiądz biskup diecezjalny Stefan Regmunt. Modlitwą wspierajmy dostojnego Solenizanta życząc jednocześnie obfitych łask Bożych, opieki Pani Rokitnańskiej i wstawiennictwa św. Patrona i 5 Braci z Międzyrzecza

6. Codziennie msza św. o g. 18.00, intencje mszalne - są również  wywieszone w gablocie

7. Serdeczne podziękowanie za: ofiary na tacę, sprzątanie kościoła,  wpłaty na konto odbudowy kościoła.

8. Planowane msze św. dożynkowe w naszej parafii:

- 12  sierpnia –  g. 17.00 – Górczyna – plac wiejski

- 19 sierpnia– sobota – g. 14.00 – Zamysłów – GMINNE

- 20 sierpnia – niedziela – g. 19.00 ? – Wyszanów

- 26  sierpnia – sobota – g. 18.00 – Dryżyna

Dożynki - to okazja podziękowania Bogu i rolnikom za chleb powszedni.

Mieszkańcy postarają się o przygotowane wieńca dożynkowego, programu artystycznego oraz przygotowanie ciasta na wspólną zabawę. Msza św. zbiorowa od mieszkańców.

9. W dniu 10-20  sierpnia – niedziela - Caritas  Parafialne organizuje zbiórkę do puszki na pomoc w zakupie przyborów  szkolnych dla dzieci, a także zbiera zeszyty i przybory szkolne dla dzieci z rodzin ubogich. Akcja nosi tytuł „Z uśmiechem do szkoły 2017r.”  Chciejmy włączyć się w tę akcję charytatywną.

10. Polecam prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego

Wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów