Dożynki: Górczyna i Puszcza Drukuj
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
sobota, 12 sierpnia 2017 21:44

Plon niesiemy plon...

argaiv1952

 

W Górczynie sołtys p. Franciszek Kichman wraz z Radą Sołecką i mieszkańcami zorganizowali dożynki wiejskie. O g. 17.00 mszę św. za tegoroczne zbiory - choc jeszcze jest zboże do skoszenia - odprawił ksiądz proboszcz, który w kazaniu wyraził wdzięczność rolnikom za ich trud oraz zachęcił do podtrzymywania tradycji dożynek . Jest tendencja - NIE ROBIĆ. Starostami tegorocznych dożynek byli państwo Sówkowie Justyna i Kazimierz, którzy prowadzą duże gospodarstwo rolne w Górczynie. Na dożynkach wśród zaproszonych była burmistrza Elzbieta Rahnefeld, która podzieliła się z obecnymi na placu dożynkowym chlebem. Po mszy św. zostało rorganizowane przyjęcie i zamówiony zespół ze Wschowy, który będzie przygrywał uczestnikom do tańca.

Bóg zapłać Wam rolnicy za trud i pracę, by nikomu  chleba nie zabrakło.

Panie dobry jak chleb, bądz uwielbiony od swego Kościoła...

Starostowie dożynek. Wita wszystkich zebran sołtys Górczyny Franciszek Kichman

=========

GALERI  ZDJĘCIOWA

 
 
Parafia Rzymskokatolicka w Szlichtyngowie 2011