Niedziela 23-2017a Drukuj
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
sobota, 09 września 2017 10:18

„Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością”

argaiv1546

1. W dniu dzisiejszym: -

- o g. 11.00 – poświęcenie tornistrów dzieciom klas 1 i wręczenie im Indeksów  i ważne

spotkanie z   rodzicami dzieci klas 1 i 2 i 3

2. 14 września – czwartek - przypadają główne uroczystości odpustowe naszego kościoła parafialnego. Uroczysta suma zostanie odprawiona  o g. 18.00  Okazja do spowiedzi  o g. 17.30. Na te parafialną uroczystość już dzisiaj bardzo serdecznie wszystkich zapraszam

Bardzo proszę, aby  na ofiarowanie  chleb z tegorocznych plonów  wręczyli przedstawiciele z Wyszanowa

Proszę przygotować do procesji: chorągwie, feretrony, zapraszam dzieci do sypania kwiatków, przygotować osoby i dzieci do procesji. Tegoroczne dzieci komunijne przyjdą w strojach komunijnych.

W środę uzupełnienie dekoracji kościoła przez sprzątających.

3. W piątek przypada wspomnienie MBożej Bolesnej. Jesteśmy zaproszenie na odpust do Łysin na g. 18.00.

  • 4. W naszej diecezji od 8 września br.  rozpoczęła się Peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej. Celem peregrynacji jest przypomnienie światu naglącego wezwania Matki Bożej o modlitwę i wynagrodzenie za grzechy. Papież Franciszek ogłosił łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, która towarzyszy peregrynacji. W naszym dekanacie Figura MB Fatimskie będzie w parafii św. Jadwigi Królowej 20 września od g. 17.00 – powitanie. Podczas modlitwy różańcowej wierni będą mogli przed Figurą złożyć własną różę na znak dziękczynienia lub prośby, a po Mszy św. chętni będą mogli przyjąć szkaplerz.

5. 13 września – środa – jesteśmy zaproszeni do Grodowca na czuwanie Fatimskie od g. 19.00

6. Bóg zapłać za: ofiary, sprzątanie kła, wpłaty na konto odbudowy kościoła,

7. W  4  października br. planowany jest wyjazd na Jasną Górę -  organizowany przez szkołę  w ramach pielgrzymki szkół im. Jana Pawła II –chętni – zgłoszą się do pani katechetki Elżbiety

8. Dnia 7 października, br. sobota – w ROKITNIE – diecezjalna pielgrzyma Żywego Różańca. Parafia nasza  planuje  pielgrzymkę w tym dniu do Rokitna. Zachęcam Matki Różańcowe i nie tylko do wzięcia udziału w pielgrzymce.

11. W przyszłą niedzielę:

- rozpoczynamy Tydzień Wychowania i Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież szkolną i wychowawców.

- JASNA GÓRA –  doroczna pielgrzymka Ludzi Świata Pracy

-  zbiórka do puszki na KUL

- przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu

12. Polecam prasę katolicką a w niej ciekawy artykuły np. W Niedzieli, Gościu Niedzielnym.

 
 
Bitart 2014