O bierzmowaniu. Drukuj
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 10 września 2017 21:41

argaiv1546

W najbliższą niedzielę - 17 września br. o g. 11:00 - msza św. z udziałem młodzieży klas siódmy i starszych . Po mszy św.  zostaną rozdane  Indeksy dla rozpoczynających przygotowanie do bierzmowania młodzieży  klas siódmych.  Po mszy św. nastąpi wręczenie Indeksów,które młodzież nabędzie u katechetki pKrystyny lub kupi w księgarniach św. Anoniego w Głogowie lub Wschowie. Wcześniej młodzież ta złoży DEKLARACJE, którą   pobierze i ze strony internetowej parafii: www.szlichtyngowa.parafia.pl i złoży ją przede  mszą św.  św. 15 minut u katechetki p.Elżbiety Moskalewicz. Dotyczy to zwłasza tej młodzieży, która uczy się w innych szkołach poza parafią.


Obecność młodzieży obu grup  przygotowującej się do bierzmowania  starszej i młodszej - OBOWIĄZKOWA.  Starsza młodzież przyniesie ze sobą Indeksy, ktore przekaże katechetce pKrystynie Felińskiej.

PRZYPOMNIENIE.

Sakrament bierzmowania konieczny jest do bycia chrzestnym. Instrukcja o chrzestnych wyrażnie mówi, że bez tego sakramentu chrześcijanin nie może być chrzestnym. Chrzesnty bowiem to chrześcijanin, który posiada dary Ducha św. otrzymane w sakramencie bierzmowania, który żyje pobożnie i spełnaia wymagania jakie stawia im Kościół.

1 - https://pl.wikipedia.org/wiki/Rodzice_chrzestni

2 - KTO MOŻE BYĆ CHRZESTNYM ?


Ks. Antoni Łatka

proboszcz

 
 
Bitart 2014