Obchody święta Niepodległości - Szlichtyngowa 2017r. Drukuj
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 12 listopada 2017 05:59

Ojczyzna to moja Matka - św. Jan Paweł II

argaiv1878

Po raz kolejny w Szlichtyngowej obchodzona jest rocznica Odzyskania Niepodległości. Mszę św. w intencji Ojczyzny i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę odprawił ks.prob.kanonik Antoni Łatka, który wygłosił okolicznościowe patriotyczne kazanie. Na uroczystość przybyli mieszkańcy Gminy, miejscowa władza, dyrektorzy szkół, radni, policja, delegacje szkół z pocztami sztandarowymi zaproszeni goście. Po mszy św. obecni udali się na patriotyczny WIEC przy pomniku WDZIĘCZNOŚCI, gdzie delegacje Urzędu i szkół złożyli kwiaty przy pomniku. Występ artystyczny przedstawili uczniowie SP im. Jana Pawła II w Szlichtyngowe. Po uroczystościach przy pomniku obecni zostali zaproszeni przez panią Burmistrz na darmową grochówkę przygotowaną przez panią Jolę ze swoją ekipą w miejscowej restauracji Fin de Siecle. Dziękujemy Organizatorom.

Msza św. w intencji Ojczyzny

Apel przy pomniku Wdzięczności

GALERIA  ZDJĘCIOWA

 
 
Parafia Rzymskokatolicka w Szlichtyngowie 2011