Niedziela Adwentu 1 - 2017b Drukuj
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
sobota, 02 grudnia 2017 15:23

 

argaiv1952

 

Marana tha - Przyjdź Panie Jezu...

 

 

 

1. Rozpoczynamy czas Adwentu. Jednocześnie wkraczamy w nowy rok liturgiczny i duszpasterski poświęcony  program duszpasterski dla Kościoła w Polsce na kolejny rok 2017-2018 pod hasłem: ”Jesteśmy napełnieni Duchem ŚwiętymZasadniczym celem tego programu jest uświadomienie sobie i wiernym wielką  rolę Ducha św. i Jego darów W ŻYCIU CHRZEŚCIJANINA Jest to czas oczekiwania  nie tylko na Boże Narodzenie, ale i czasem szczególnej łaski i  Bożego miłosierdzia.

Dziś poświęcamy opałków, złożone ofiary za opłatki przeznaczone będą opał na plebanii i opłaty ubezpieczenia kościołów, plebanii i mienia kościelnego., także część na ocieplenie ławek.Roznoszą i zbierają te same osoby od przyszłej niedzieli. Kogo nie zastaną, to proszę po opłatki zwracać się do Nich, drugi raz do tych domów chodzić nie będą . Również będą będzie można złożyć nasze doroczne ofiary  na nasze Seminarium Duchowne.

- zmiana tajemnic różańcowych

  • Intencja ogólna: Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały, wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary i wychowywaniu nowych pokoleń.

2.  Msze św. w ciągu tygodnia codziennie o g. 17.00

3.Wzorem radosnego oczekiwania na Zbawiciela jest Maryja. Bardzo serdecznie zachęcam do brania udziału w Roratach:

- w Szlichtyngowej – wtorek, środa i piątek o g. 17.00,

- w Zamysłowie -      w piątek o g. 16.00 -

5. Intencje mszalne - msza św. o g. 17.00

6. W czasie adwentu nie kupujemy kwiatów. Zamiast kwiatów składamy pieniądze na  potrzeby

kościoła świece, energię elektryczną,. itp.

7. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę, sprzątanie kościoła, wpłaty na konto odbudowy - będzie można odpisać z podatku

8. Sprawa ofiar za opłatki, proszę o większe ofiar minimum 15zł, na Seminarium 20zł rocznie.

9. Będzie można nabywać świece adwentowe - 6zł małe, 13zł duże Pieniądze z  zakupu tych świec    będą przeznaczone na pomoc dla  wakacje dla dzieci. Jest to ogólnopolska akcja CARITAS.

10.W przyszłą niedzielę -  

- rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Głosić będą Ojcowie Franciszkanie, których polecam  waszym modlitwom

- dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie - zbiórka do puszek na pomoc dla  Kościoła na Wschodzie - akcja ogólnopolska.

11. Dnia 8 grudnia - święto NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP - msza św.

- Szlichtyngowa - 9.00 i 17.00  - roratnia - poświecenie medalików dzieciom klas 3 i spotkanie z rodziacmi

- Zamysłow - o g. 16.00 - roratnia  i poświecenie medalików i spotkanie z rodzicami.
Dzieci komunijnym zostaną poświęcone  medaliki  g. 17.00 w Szlichtyngowej, 0 g 16.00 w Zamysłowie – medaliki kupują dziadkowie. Dzieci przynoszą adwentowe lampiony, lub  małe znicze na procesję. Po mszy św. spotkanie formacyjne z rodzicami (mama i tata).Nie będzie spotkania w niedzielę 10.12.br.

12. Święci tygodnia:

-4 grudnia – poniedziałek -  św. Barbary - serdecznie  zapraszam górników i ich rodziny na mszę św. w ich  intencji odprawianą, ku czci św. patronki św. Barbary

-  5 grudnia – piątek – przypada Międzynarodowy Dzień Caritasu, zapraszam

- 6 grudnia św. Mikołaja biskupa – zaprośmy Go do naszych domów

12. W czwartek zapraszam na modlitwę na intencję powołań, modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, za kapłanów

13. Pozostałych chorych– odwiedzimy  w  czasie rekolekcji 11 grudnia (poniedziałek) -  spowiedź, komunia adwentowa

14. Dnia 8 i 9  grudnia  piątek i sobota w naszych sklepach będzie zbiórka żywności przez Caritas na rzecz ludzi ubogich . Bardzo proszę kupujących o rzucenie do koszyków Caritas coś na stół świąteczny dla biedniejszych od siebie.. Woluntariusze będą stać w sklepie p.Czajkowskiego, Chacie Polskiej, Dawnej 1 i Dino w godzinach 8:0 - 16:00. Bóg zapłać.

15. W sobotę 9 grudnia w godzinach 18:00–21:00 - młodzieżowe bierze udział w czuwaniu z Maryją w Grodowcu , wyjazd dla młodzieży zwłaszcza przygotowującej się organizuje p.katechetka Krystyna Felińska. W ramach przygotowania do bierzmowania młodzież obowiązkowo bierze udział w przynajmniej jednej z organizowanych  pielgrzymek.

16. Sprawa naszego organisty, dobrze, że jest, musimy dbać o Niego, bym nam grał w niedziele i święta, gdyż proboszczowie z innych parafii zamawiają Go,  płacąc Mu za granie w niedziele i święta w czasie mszy św.  w swoich kościołach.Naszemu organiście dotychczas nie płaciłem za Jego granie w niedziele i święta, mówił "budujemy kościół niech to będzie mój dar" - to już mija 22 lata, chyba że jakaś rodziną złożyła Mu ofiarę. Stąd, gdy jakaś rodzina chce by nasz organista grał w czasie mszy św. w dni powszednie umawia się z Nim telefoniczne nr 693 406 379; domowy 65 492386. Natomiast za granie w niedziele i święta o ile rodzina nie złoży ofiary organiście, parafia będzie zobowiązana uiścić ofiarę.

=============================

INTENCJE  MSZALNE

3 Niedziela


Adw 1           
8.00     
za ++ Janina Władysław Zarzyckich


8.00 za ++ Franciszek, Katarzyna Kałużnych-of. P. Ciesielska z rodziną


11.00 dziękczynna w 20 rocznica ślubu Magdaleny i Piotra


17.00 za+ JóZef (Jan) Szmaciński - 3 rocz zgonu

Zamysłów 9.30 za ++ Daniela, Antoni Franas, Józef Hofmański


9.30 za + Zofia Laskowska w 30 dzień zgonu od c.Danuty z rodziną
4 poniedziałek 17.00 w intencji górników i ich rodzin - o błog.Bożę i opiekę św. Barbary


17.00 o błogosł, Boże, zdrowie dla Barbary i Jej rodziny
5 wtorek 17.00
wolna

6 środa 17.00 za ++ Janina, Jan Juszkiewicz


17.00 za + Krzysztof Drogosz
7 czwartek 17.00 za ++ Stanisławę Sitko,  ++ jej rodziców, dziadków, rodzeństwo
8 piątek
Niepokalanie Poczęcie NMP - poświęcenie medalików klasom 3


9.00 za ++ Waleria, Czesław Ciesielskich

NMP Niepok 17.00 za + Wacław Feliński -

Zamysłów 16.00 za + Marianna, Franciszek Rybskich - of c, Grażyna z rodziną -  poświęcenie medalików klasom 3
9    
sobota 17.00 za ++ Leokadia ( w dniu imienin), Michał Łatka - ( moi Rodzice - ks. prob)


14:00
ślubna Karina - Krystian

10 Niedziela
REKOLEKCJE   Zbiórka do puszki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie

2 Adw. 8.00 za ++ Władysław, Kazimiera Teper


8.00 za + STanisław Orłowski- 30 dzień zgonu - of. żóna


11.00 za + Jan, Izabela  Zabierowskich


17.00 za + Leopold Meisinger 26 rocz zgonu - of żona

Zamysłów 9.30 za ++ Gertruda Czesław Andrzejewskich, Tadeusz Laskowski


9.30 za + Grzegorz Uran

 
 
Parafia Rzymskokatolicka w Szlichtyngowie 2011