Szlichtyngowa - Orszak Trzech Króli - 2018r. Print
Written by Ks. Proboszcz   
Saturday, 06 January 2018 23:29

Mędrcy świata Monarchowie

Dnia 6 stycznia 2018r. ulicami naszego miasteczka Szlichtyngowa przeszedł poraz kolejny Orszak Trzech Króli. Po mszy św. o g. 11.00 mieszkańcy, ponad 550 osób wraz z trzema Królami, jadącymi na koniach udali się na spotkanie z Jezusem Zbawicielem do betlejemskiej szopki w większości w strojach królewskich z koronami na głowie ufundowanymi przez FUNDACJĘ TRZECH KRÓLI. Fundacja ta również zaopatrzyła idących w Orszaku w kolędowe śpiewniki. W Orszaku wzięło udzial ponad 500 osób. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przybyli, św. Rodzinie,Trzem Królom i ich koniuszym, pocztom sztandarowym, niosącym sztandary z logo Orszaku,dyrekcjom szkół, paniom katechetkom, straży pożarnej z Wyszanowa , Krzysztofowi Kupczykowi za nagłośnienie , naszej Policji za zapewnienie bezpieczeństwa. Pogoda dopisała, było chłodno, bez deszczu, temp. +6C., zachmurzenie duże, a nawet pokazało się słońce.

G A L E R I A

 
 
Parafia Szlichtyngowa