Niedziela - 5b 2018 Print
Written by Ks. Proboszcz   
Sunday, 04 February 2018 00:33

Chwalmy Pana...

1. W dniu dzisiejszym:

- zmiana tajemnic różańcowych:

INTENCJA: Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, polityczną lub duchową, nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.

2. Podziękowanie Różom Żywego Różańca

3. Czas  karnawału, to  czas  zabaw. Życzę udanych zabaw. Odnośnie zabaw w piątek przypominam zmodyfikowane przykazanie przez biskupów Polskich:

Nowa wersja 4. przykazania kościelnego brzmi teraz: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Można więc poza Wielkim Postem bawić się na zabawach, dyskietkach także  w piątek

4. Codziennie msze św.  o g. 17.00;  intencje mszalne,

5. Waszym modlitwom  polecam tegoroczne rekolekcje wielkopostne.

Termin: 25-28  lutego br. Rekolekcje będą głoszone przez naszych Ojców Franciszkanów ze Wschowy.

6. Podziękowania za: sprzątanie - (jeżeli w domu są dwie rodziny - sprząta każda za siebie), złożone ofiary na tacę, konto odbudowy.

7. Pamiętajmy o tłustym czwartku

8.  1% z podatku dochodowego na Caritas lub VIRTUS, lub innych

9. W przyszłą niedzielę .  11 lutego 2018 r. we wspomnienie liturgiczne NMP z Lourdes, przypada XXIII Światowy Dzień Chorego. Kościół w tym Dniu pochylając się z miłością na tymi, którzy cierpią z tytułu choroby czy też niepełnosprawności, pragnie ciągle na nowo uczyć się poznawać głęboką rzeczywistość tajemnicy cierpienia, które jest miarą poświęcenia, jakiego od nas oczekuje nasz Pan Jezus Chrystus. W obchodach tego Dnia należy zaznaczyć szczególną posługą wobec chorych w ich domach rodzinnych, a zwłaszcza znaczenie sakramentu namaszczeniach chorych..  Bardzo proszę o umożliwienie dotarcia chorych do kościoła na g.11.00  .Podać warunku przyjęcia  namaszczenia

- zbiórka do puszki na  hospicja z naszej diecezji

- o g. 11.00 msza św. z udziałem dzieci komunijnych i ich rodziców.

10. Zebranie  Parafialnego Caritasu – środa po mszy św. o g. 17.30,- zapraszam

11. W poniedziałek św. Agaty – poświęcenie chleba, przynosimy kromkę ze sobą.

12. W poniedziałek – pogrzeb zmarłego Zdzisława Petryka o g. 13.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłego  – dziś o g. 15.00

 
 
Parafia Szlichtyngowa