Zbórka żywności w sklepach dla rodzin ubogich na święta Print
Thursday, 08 March 2018 22:52

TAK POMAGAM - Ogólnopolska Akcja Caritasu

W dniach 9-10 marca 2018 roku (piątek-sobota) w godzinach 12:00 – 20:00 w piątek oraz w sobotę od godziny 10:00-20:00 lub do zamknięcia sklepu, Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce 14. zbiórkę żywności pod hasłem „TAK, Pomagam!”.

Podczas wielkanocnej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

Święta Wielkiej Nocy, podobnie jak Boże Narodzenie, to szczególny czas kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

Każdorazowo w akcji zbierania żywności  uczestniczy około 20 tys. wolontariuszy  Parafialnych Zespołów Caritas i szkolnych Kół Caritas. Wielkanocna zbiórka „TAK, Pomagam!” przeprowadzona będzie m.in. w sklepach sieci Biedronka, Lidl, Tesco, Carrefour, Lewiatan, Polomarket, Mila i wielu innych.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki „TAK, Pomagam!” SMS pod charytatywny numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt: 2,46 zł z VAT).

Dodatkowych informacji udziela p. Bartłomiej Kulisz – Koordynator XIV Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „TAK, Pomagam!”: tel. 22 334 85 03, e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

===========================================

W Szlichtyngowej dary żywnościowe będzie można złożyć w godzinach 8.00-16.00 tylko w sklepach: u pCzajkowskiego, Chacie Polskiej i LIVIO ( dawna 1). Zachęcam do kupowania w tych sklepach i złożenia coś do koszyczka Parafialnego Zespołu Caritas, obok, którego będą stały woluntariuszki. Dziękujemy właścicielom sklepów za umożliwienie zbiórki