Niedziela WP-4b 2018 Drukuj
sobota, 10 marca 2018 21:39

„Wróć synu wróć z daleka, wróć synu wróć Ojciec czeka…”

1.Wkraczamy w już w czwarty tydzień Wielkiego Postu – zwany Laetare. Czy ten czas dobrze wykorzystujemy? Niech to pytanie będzie dla nas twórczym niepokojem wiodącym nas do spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym.

- po mszy sw. o g. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych

- jesteśmy zaproszeni do świetlicy miejskiej na akademię

- rozprowadzenie „paschałek” - ogólnopolska akcja Caritasu, które zapalone

postawimy na świątecznym stole. 15 zł składamy jako nasz dar serca dla

potrzebujących.

- GORZKIE ŻALE - o g. 16.30

2. Wspieramy kasę Komitetu Odbudowy Kościoła. Bardzo proszę o większe ofiary i wpłaty na konto

3. Na kwiaty do Grobu Pańskiego proszę zebrać w poszczególnych wioskach i przekazać do p. Kostusik. W Szlichtyngowej składamy na kwiaty do skrzynki lub Proboszcza. Pozostała kwota z kwiatów przeznaczona będzie na zakupy do zachrystii. Polecam waszej ofiarności te sprawy.

4. Zapraszam na Drogę Krzyżową:

Zamysłów - piątek o g. msza św. 18.00

Szlichtyngowa. piątek msza św.. o g 17.00, Droga Krzyżowa – 16.30

5. Bóg zapłać za: sprzątającym za ofiary na tacę, za wszelkie wpłaty na konto odbudowy

6.. Modlimy się w intencji Synodu Diecezjalnego, który rozpocznie swoje obrady 17 marca br. w Zielonej Górze, o g. 10.00 - spotkanie delegatów świeckich, o 14.00 – uroczysta msza św.. a o g. 17.00 – obrady główne.

7. Wszystkich chorych ze spowiedzią i komunią św. wielkanocną odwiedzę w środę 14 marca br. od g. 8.30

8. W miniony piątek i sobotę – miała miejsce zbiórka żywności w sklepach na rzecz biednych, dar serca na święta wielkanocne. Dziękujemy bardzo za złożone dary.

9. Nauka dla rodziców i chrzestnych – piątek po mszy św. g. 17.30.

10. Intencje mszalne

11. Zachęcam również do włączenia się w nasz Parafialny Zespół Caritasu.

12. 1% z podatku na Caritas lub Virtus, dla Wojtusia

13. W przyszłą niedzielę- 18 marca

- tradycyjnie zasłaniamy krzyże i obrazy

–po msza św. g. 11.00 spotkanie z rodzicami i młodzieżą przygotowującej się do bierzmowania

- przypada kolejna rocznica wyboru obecnego Papieża Franciszka. Modlimy się o zdrowie, Boże błogosławieństwo i wszelkie łaski dla Papieża.

14. Zapraszam na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta dnia 23 marca br – piątek - g. 17.00 –msza św. po mszy Droga Krzyżowa

Bitart 2014