Niedziela Wielkanocna 2 - 2018b Print
Written by Ks. Proboszcz   
Saturday, 07 April 2018 21:49

Jezu ufam Tobie.

  1. 1. W dniu dzisiejszym:

- w tym roku obchodzimy  kolejny Tydzień Miłosierdzia pod hasłem MOCNI W DUCHU ŚWIĘTYM

- Caritas obchodzi swoje patronalne święto - więcej na  http://www.caritaszg.pl/

Czcigodni Księża Drodzy Wolontariusze PZC

Dnia 8 kwietnia br. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego obchodzić będziemy kolejny raz Patronalne Święto Caritas. Jest to okazja do zaprezentowania bądź przypomnienia  wiernym dzieł miłosierdzia, jakie są podejmowane w parafiach i naszej diecezji. Zgodnie z Listem Episkopatu Polski na Niedzielę Bożego Miłosierdzia 2018 zbierane będą ofiary do puszek na dzieła charytatywne podejmowane przez Caritas diecezjalną…

Ja dziękuję naszemu PZC – wszystkim osobom zaangażowanym za wspaniała współpracę.

zbiórka do puszki na  rzecz Caritasu Diecezjalnego – Bóg zapłać

- dzisiaj na Jasnej Górze w pielgrzymce diecezjalne przebywa młodzież maturalna, której przewodniczy ksiądz biskup

- na Osiedlu  Piastów w Głogowie  - doroczny parafialny o g. 12.30 - jesteśmy zaproszeni.

- o g. 15.00 – Godzina Miłosierdzia w kościele parafialnym – zapraszam

- zmiana tajemnic różańcowych: INTENCJA - Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

2 W poniedziałek przypada  uroczystość Zwiastowania NMP  i jest to jednocześnie Dzień świętości życia. W tym dniu podejmujemy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Deklaracje są na stoliku, można wypełnić i wrzucić do skrzynki. Zachęcam do zaangażowania się w Duchową  Adopcję i podjęcia modlitwy – 9 miesięcy do 25 grudnia.. Więcej na - http://www.duchowa-adopcja.pl/

Msze św.: Szlichtyngowa o g. 9.00 i 18.00. Zamysłów o g. 19.00

3. Modlimy się o pokój w świecie

4. Intencje mszalne - msze św. codziennie o g. 18.00

5. Bóg zapłać za: ofiary, sprzątającym  kościół. Prace w kościele dobiegają końca, proszę o zwiększenie ofiar na Konto Odbudowy. Prawie wszystkie ofiary, złożone na tace przeznaczone będą na Konto Odbudowy.

6. Przypominam o 1% na Caritas lub Grupa Virtus

7. Wiadomości z naszej Kurii: http://kuria.zg.pl/

8. Polecam prasę katolicką a w niej ciekawe artykuły , dotyczące Miłosierdzia Bożego.

10. Pierwsza Komunia św. – 13 maja br. g. 11.00. Próby: wtorek 16.00

11. Zapowiedzi: Orłowska Natalia z Dryżyny i Korbik Dominik z Kawczyna – 3; Maksylewicz Angelika z Przemkowa i Strzyż Lesław z Kamionka - 1

12, Dziś - 08.04.2018r. - niedziela -  o godz. 16.00 w parafii św. Maksymiliana Kolbego przy ul. Legnickiej rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński. Zachęcamy młodzież, która ukończyła siedemnasty rok życia, do udziału w tym kursie. - przedruk

13. W przyszłą niedzielę o g. 11.00 msza św. z udziałem dzieci komunijnych i  ważne spotkanie z rodzicami.

14. W Afryce - Tanzanii - na misjach przebywa z naszej parafii Siostra RACHELA PITURA. Zapraszam we wtorek na g. 17.00 na spotkanie organizacyjne grupy Misyjnej w naszej parafii. Do tej grupy może  należeć ten  kto chce niezależnie od wieku. Będziemy próbowali pomóc Siostrze w zoorganizowaniu przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży. Siostra udostępniła zdjęćia ze swojej placówki.

Szlichtyngowa, 2018-04-08

ks. Antoni Łatka

proboszcz

 
 
Parafia Szlichtyngowa