Zmarł Ryszard KAJ Drukuj
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
czwartek, 19 kwietnia 2018 06:27

Wieczny odpoczyne racz mu dać Panie 

argaiv1391

Dnia 16 kwietnia 2018r. w godzinach popołudniowychzaopatrzony sakramentami św. zmarł RYSZARD  KAJ, ur. 1954r. parafianin z Szlichrtngowej.

Msza św. pogrzebowa  19 kwietnia br. - czwartek - o g. 13.00 w kościele parafialnym poprzedzonym modlitwą różańcową.

Po mszy św. odprowadzenie zmarłego na miejscowy cmentarz.

Rodzinie składam wyrazy kapłańskiego wpółczucia i zapewniam o modliwie

ks. Antoni Łatka

proboszcz

========================

Zmarły RYSZARD KAJ urodził się  w 1954r. w pobliskim Krzekotowie Wraz z rodziacami zamieszkał w Szlichtyngowej gdzie wychowywał się z rodzeństwem - 3 siostry i 2 braci. Tu uczęszczał do SP, ukończył Budowlankę w Głogowie, odbył 2 letnia słuzbę wojskową. Dnia 26.04.1980r. zawarł sakramentalny związek małżeński z Maria Sitko, z którą przeżył prawie 38 lat; wydali na świat i wychowali  dwoje dzieci, syna i córkę, którym zapewnili życiowy start. Doczekał wnuków, których bardzo kochał. Większość życia przepracował w KGHM w Głogowie. Od lat najmłodszych był  aktywnym i oddanym strażakiem  (kierowca OSP), remiza strażacka byłe Jego domem w przenośni i dosłownie. DO końca życia interesował się OSP i jej działaniami. Ciężka choroba od 2010 roku uniemożliwiła Mu wszelkie działanie.Otoczony był troskliwą opieką rodziny. Sam walczył o życie - bardzo chciał żyć. Siły czerpał z modlitwy i wsparcia doznawał od Jezusa, którego przyjmował w każdy pierwszy piątek miesiąca.

Dziękujemy Panie Ryszardzie za wszelkie dobro jakie Pan czynił i modlimy się, aby w Królestwie Niebieskim cieszył się Pan szczęściem wiecznym.

 
 
Parafia Rzymskokatolicka w Szlichtyngowie 2011