Niedziela 18b 2018 Print
Written by Ks. Proboszcz   
Sunday, 05 August 2018 21:59

"Panie, dawaj nam zawsze tego chleba!"  

  1. W dniu dzisiejszym:

- bardzo serdecznie witam nowych parafian jako Wasz aktualny proboszcz. Dziękuję za życzliwe przyjęcie, zapewniam o modlitwie i o modlitwę proszę.

- rozpoczyna się miesiąc abstynencji -

Biskupi Polscy apelują do wiernych o podejmowanie czynów trzeźwościowych:

"Od lat miesiąc sierpień jest przeżywany w Polsce jako miesiąc szczególnego wyczulenia na problemy trzeźwości narodu. Przywołujemy w tym roku pamięć heroicznych ofiar Powstania Warszawskiego w przekonaniu, że nowym wymogom służby Bogu i Polsce jest wola trzeźwego życia. Niech ta wola stanie się ekspiacją za wszelkie zło wynikające z negacji Bożego Prawa, a przez to niech stanie się darem dla Ojczyzny i Kościoła." Biskupi zachęcają 100 dni abstynencji na 100 lat odzyskania Niepodległości

- o g. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych :

INTENCJE – Aby wybory ekonomiczne i polityczne chroniły rodzinę jako skarbu ludzkości

2. W naszej parafii  3/4 sierpnia gościliśmy pielgrzymów idących na Jasną Górę z Zielonej Góry ponad 400 osób. Jako proboszcz składam serdecznie podziękowanie za ich życzliwe przyjęcie i ugoszczenie..

3. Modlimy się  o pokój w Ziemi świętej

4. Główna uroczystość dożynkowa w naszym  diecezjalnym sanktuarium w ROKITNIE

przypada 15.08.br. na które bardzo serdecznie zaprasza Patronka Diecezji . Niech przed Jej Obliczem staną  przedstawiciele wszystkich parafii naszej diecezji z wyrazami wdzięczności za wszelkie dobro płynące za Jej pośrednictwem.. Uroczysta suma zostanie odprawiona o g. 12.00.

5. Na doroczny odpust do Grodowca - sanktuarium Maryjne Ziemi Głogowskiej na 15 sierpnia br. bardzo  serdecznie zaprasza ksiądz proboszcz . Uroczysta suma o g. 13.00

6. Zachęcam do modlitwy o deszcz

7. Intencje mszalne - codziennie msza św. o g. 18.00

8. Bóg zapłać za ofiary, wpłaty na konto odbudowy , sprzątanie kościoła.

9. Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patronów

Ks. Jan Sobolewski

proboszcz

 
 
Parafia Szlichtyngowa