Niedziela Świętej Rodziny Ogłoszenia- 30.12.2018 rok Print
Tuesday, 01 January 2019 18:52

Niedziela Świętej Rodziny
30.12.2018 rok

1. Dziś niedziela Świętej Rodziny- Jezusa, Maryi i Józefa. To patronalne święto rodzin i małżeństw. Na Mszach św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

2. Jutro ostatni dzień roku. Nabożeństwo i Msza św. o godz 17.00 w kościele parafialnym,
o godz 16.00 w Zamysłowie. Pragniemy w tym dniu dziękować Bogu za miniony rok i przeprosić za nasze grzechy i wady.

3. 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki- światowy dzień modlitw o pokój. Jest to święto nakazane- mamy obowiązek uczestnictwa w Mszy św.
Porządek Mszy św. jak w niedziele.

4. Od 2 stycznia, z racji kolędy, Msze św. od poniedziałku do piątku o godz 9.00,
w soboty o godz 17.00

5. W tym tygodniu: I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi przed Mszą św.

6. Z racji kolędy odwiedziny chorych w lutym.

7. W przyszłą niedzielę 6 stycznia- Objawienie Pańskie. Na Mszy św. poświęcenie wody, kredy, kadzidła. Kredę i kadzidło można będzie nabyć 1 stycznia po Mszach św.

Orszak Trzech Króli ruszy po Mszy św. o godz 11.00
Jak co roku, prosimy o zaangażowanie w Orszak. Zachęcam do przebrania się za aniołki, pastuszków, i inne postaci.
Przed Mszą św. rozdawane będą śpiewniczki i korony. Kto posiada śpiewniczki i korony
z poprzednich obchodów, prosimy o ich zabranie ze sobą.

8. Kolęda:
środa, 2 stycznia- Dryżyna, numery: 51 do końca
czwartek, 3 stycznia- Wyszanów, nr: 1-15
piątek, 4 stycznia- Wyszanów, nr: 16-40
sobota, 5 stycznia- Wyszanów, nr: 41 do końca

Rozpoczęcie kolędy o godz 15.00

9. 5 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się przegląd jasełek i kolęd. Zachęcam do udziału.

10. Bóg zapłać za ofiary na KUL i obicie ławek.

11. Życzę błogosławionego czasu i dobrego, pełnego pokoju i pojednania z ludźmi i Bogiem wejścia w Nowy Rok.

x. Proboszcz