Ogłoszenia na uroczystość Objawienia Pańskiego Trzech Króli Print
Friday, 04 January 2019 14:36

1. Dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Na mszach św. poświęcenie kredy, kadzidła i wody.

Kredą oznaczamy drzwi naszych domów, kadzidłem okadzamy nasze mieszkania, a wodą kropimy mieszkania i obejście, wodę też wlewamy do domowych kropielnic.

2. Dzisiaj po mszy św. o 11:00 uroczysty orszak Trzech Króli. Pragniemy wyrazić naszą radość, że ewangelia - dobra nowina dociera do wszystkich zakątków świata. Jest to zasługa misjonarzy i misjonarek, dlatego wspieramy ich dzisiaj naszą modlitwą oraz ofiarami.

3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca: intencja dla Żywego Różańca na miesiąc styczeń "O pokój na świecie, w ojczyźnie i naszych rodzinach".

4. Spotkanie opłatkowe Żywego Różańca będzie 27 stycznia w domu kultury o godzinie 15:00.

5. Przyszła niedziela jest niedzielą Chrztu Pańskiego. Na mszach świętych będziemy odnawiać przyrzeczenia chrzcielne.

6. Wizyta duszpasterska - kolęda:

- poniedziałek - ulica Daszyńskiego,

- czwartek - ul. Ogrodowa od 1 do 15,

- piątek - ul. Ogrodowa od 16 do końca, ul. Szkolna i ul. Cicha,

- sobota - ul. Pułaskiego i Browarowa,

- niedziela - ul. Miodowa.

Kolędę rozpoczynamy od godziny 15:00, w sobotę od godziny 10:00 a w niedzielę od g. 14:00.

7. Parafia organizuje pielgrzymki

a) do Włoch: Rzym, Asyż, Loretto, Padwa, Wenecja, Casja. Termin: od 27 kwietnia do 5 maja. Cena 2060 zł. plus 100 euro. Zapisy do marca. Program jest na stronie internetowej i w gablotce.

b) do Madjugorie. Od 26 sierpnia do 3 września. Cena 550 zl plus 200 euro. Zapisy do czerwca.

8. w dniu 14 stycznia od godz. 11:30 w przychodni lekarskiej przy ul. Zielony Rynek 7 we Wschowie, odbędą się badania usg doppler, przepływów szyjnych, kończyn dolnych, usg tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Cena jednego badania 55 zł.

9. Prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

10. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na misje i obicia ławek.

11. Niech dobry Bóg błogosławi w codziennym dniu, nasze rodziny oraz całą parafię.

x. Proboszcz