23 niedziela zwykła, 8 września 2019 Print
Saturday, 07 September 2019 13:26

XXIII Niedziela zwykła
8 września 2019 rok

1. Dzisiaj obchodzimy święto Narodzenia NMP- Matki Bożej Siewnej.
Na Mszach św. błogosławieństwa i poświęcenie ziaren siewnych.

2. W tym tygodniu:
- poniedziałek- rocznica poświęcenie kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp.
- piątek- św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła

3. W przyszłą sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego- odpust naszej parafii.
Suma odpustowa o godz 11.00. W tym dniu będzie również Msza św. o godz 18.00

Cała Polska tego dnia jednoczy się pod Krzyżem Chrystusa w celu przeproszenia i ubłagania miłosierdzia Bożego dla naszej Ojczyzny. Główne ogólnopolskie uroczystości odbywają się
we Włocławku pod krzyżem w miejscy męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystości w naszej diecezji odbywają się w Rokitnie.

Nasze parafialne obchody rozpoczniemy o godz 10.00 Adoracją Krzyża
i modlitwami przebłagalnymi za nasze grzechy. Zachęcamy do wspólnego przeżywanie Tajemnicy Krzyża tego dnia.
Proszę wiernych o przyniesie swoich krzyży z domów.

By dobrze przygotować się do przeżywania naszego święta skorzystajmy z Sakramentu pokuty
i pojednania. Spowiedź od godziny 17.30 codziennie i w czasie Adoracji Krzyża.

Po Mszy św. zapraszam wszystkich na festyn parafialny na którym przeżywać wzmacniać będziemy wspólnotowość wiernych parafii. Czekać będą na nas atrakcje dla dzieci i całych rodzin m.in. pokaz strażacki, loteria, malowanie twarzy, konkursy dla dzieci, występy dzieci szkolnych, bigos, ciasto, kawa.
Bardzo proszę o przystrojenie krzyży w wioskach i na cmentarzu z okazji święta Podwyższenia Krzyża Świętego.

4. Spotkanie Dzwonników i Służby liturgicznej przed odpustem w czwartek o godz 19.00

5. Sprzątanie kościoła, ze względu na odpust, w piątek od godz 9.00. Rozpoczyna swój dyżur wioska Wyszanów. Bóg zapłać dla mieszkańców górczyńskich bloków za solidne posprzątanie naszej świątyni.

6. W przyszłą niedziele zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

7. Zapowiedzi:
- Augustyniak Denis i Kamińska Paulina- zapowiedź 1
- Wojtaszek Michał i Sobczak Adrianna- zapowiedź 1

8. Życzę dobrego przygotowania do odpustu parafialnego i owocne jego przeżycie.

x. Proboszcz