Proboszczowie i wikariusze Print
Written by Administrator   
Tuesday, 20 November 2007 21:43

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Podwyższenia Krzyża św. w SZLICHTYNGOWEJ
Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska

Rynek 28
67-407 SZLICHTYNGOWA
Tel.: (0 prefix) 5492325, 5407225
Tel. kom. 0605239989
e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
www: www.parafia.szlichtyngowa.org

Image

 

Jestem proboszczem parafii p.w. Podwyższenia Krzyża św. w Szlichtyngowej koła Głogowa, od 23 sierpnia 1995r. Zadanie jakie wyznaczył mi Ksiądz Biskup - to odbudowa kościoła, który spłonął w Wielki Piątek 14 kwietnia 1995r.
Kościół jest już odbudowany. Obecnie trwają prace wykończeniowe.

Jestem absolwentem Diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu. Wyświęcony zostałem na kapłana przez Sługę Bożego Księdza Biskupa Ordynariusza Wilhelma Plutę w Pile, w kościele św. Rodziny wraz z 8 kolegami kursowymi.

Parafia nasza liczy 2764 mieszkańców mieszkających w Szlichtyngowej, Dryżynie, Górczynie, Puszczy, Wyszanowie i Zamysłowie, w promieniu pięciu kilometrów od kościoła parafialnego.

Na terenie parafii znajduje się: gimnazjum, podstawówka i przedszkole.
Katechizuję w podstawówce - mam 12 godzin

Zdjęcia do strony www robię osobiście, a także piszę teksty. Staram się być w Internecie na bieżąco.

W prowadzeniu strony www pomagają mi: Radosław Wasielewski - informatyk oraz Wojciech Wysocki - fotografik, który posiada bardzo bogate zbiory zdjęć i chętnie mi je udostępnia.

Image


Organistą w parafii jest od ponad 20 lat Michał Pabierowski

 

 

1 listopad 2003r. - podczas mszy św. na cmentarzu w Szlichtyngowej


----------------------------------------------------------------


Proboszczowie


Ks. Karol Rohloff              od 01.11.1934r. (pochowany w Zamysłowie) 
Ks. Jan Kowal                  od 20.10.1956r. 
Ks. Henryk Szymusik       od 18.03.1957r. 
Ks. Tadeusz Jaszkieicz    od 04.04.1962r. 
Ks. Antoni Orłowicz TS   od 14.04.1964r. 
Ks. Józef Król                  od 01.07.1964r. (pochowany we Wschowie) 
Ks. Jan Pawlik                 od 30.06.1972r. 
Ks. Adam Palczak            od 01.07.1974r. 
Ks. Antoni Łatka             od 23.08.1995r. 

Ks. Jan Sobolewski od 01.08.2018r.

Wikariusze


Ks. Tadeusz Marszałek       od 1988
Ks. Marcin Flieger              od 1990
Ks. Sławomir Sawicki         od 1991
Ks. Krzysztof Kocz             od 1992
Ks. Zbigniew Bujanowski   od 1993
Ks. Piotr Nowicki               od 1994
Ks. Jerzy Filipkowski          od 1994